Blog / Kamerové systémy /

Bezpečnosť v roku 2022: Kvalitné kamerové systémy

Kamerové systémy

20. 1. 2022

Bezpečnosť v roku 2022: Kvalitné kamerové systémy

Kvalitné kamerové systémy, bezpečnostné kamery na dom, firmu či iný majetok sú skutočne dobrým pomocníkom pri ochrane pred vlámaním, krádežou či iným poškodením vášho majetku. Tak ako všetky technológie aj kamerové systémy sa neustále vyvíjajú a zdokonaľujú pre zaistenie ešte vyššej bezpečnosti objektu. V článku si predstavíme niektoré z funkcionalít, ktorými disponujú moderné kamerové systémy a vďaka ktorým budete presne vedieť, čo sa na vašom pozemku deje.

Kamery roku 2022

Mnohé z inteligentných bezpečnostých kamier (IP), pre ktoré je samozrejmosťou ovládanie na diaľku prostredníctvom mobilu, pripojenie na internet či obojsmerná komunikácia, majú v súčasnosti množstvo pokročilých funkcií, ktoré si zaslúžia pozornosť.

Jednou z takýchto funkcionalít je detekcia osôb, vďaka ktorej vaša kamera dokáže rozpoznávať tváre. Po niekoľkých dňoch kalibrácie je teda kamera s detekciou osôb schopná rozpoznávať ľudí s úspešnosťou až 90%.

Nové kamery tiež dokážu úspešne eliminovať plané poplachy, a teda ignorovať vašich domácich miláčikov, ktorí sa v minulosti stávali centrom zbytočného rozruchu. Okrem toho, pri inteligentných kamerách si môžete tiež vybrať, ako a keby vám budú zasielané notifikácie (napr. SMS) o pohybe vo vašom objekte a pod.

Pri IP kamerách môžete tiež natrafiť na funkciu, pri ktorej si dokážete určiť miesta v natáčacej scené, ktoré si kamera nemá všímať. Celkom šikovné sú aj drobné kamery so stojanom a magnetickou / lepiacou podložkou, ktoré môžete umiestniť takmer kamkoľvek a ľahko nastaviť smer ich snímania. Tie sú veľmi dobré aj do interiéru. Ak hľadáte vyslovene domácu bezpečnostnú kameru (do vnútorných priestorov), určite odporúčame takú, ktorá okrem zaznamenávania zvuku a obrazu obsahuje tiež vstavaný reproduktor. Vďaka tomu ju môžete využiť ako interkom alebo detskú pestúnku.

Ak medzi vaše potreby patrí zrýchlené prehrávanie udalostí za určitý čas snímania, určite si zaostarajte kameru s funkciou časozberu, ktorá v krátkom a rýchlom klipe dokáže zhrnúť všetko, čo sa za daný časový úsek stalo.

Ako vybrať kvalitné kamerové systémy, bezpečnostnú kameru

Pri výbere bezpečnostnej kamery vždy závisí na spôsobe jej použitia. Inak si budete vyberať, ak hľadáte kameru na dom či firmu a inak v prípade interiérových priestorov. Vo všeobecnosti však platí, že by ste pri výbere mali dbať na tieto parametre: rozlíšenie bezpečnostnej kamery, objektív a uhol záberu, nočné videnie a konštrukcia kamery.

Ak napríklad potrebujete zachytiť dobrý nočný obraz v domácnosti, sústreďte sa na výber kvalitnej otočnej Wi-Fi kamery, ktorá umožňuje vertikálnu aj horizontálnu rotáciu a je vybavená nočným videním na vzdialenosť ideálne 10m. Vysoké rozlíšenie a široký pozorovací uhol tiež nie je na škodu. Pozornosť môžete venovať aj ďalším funkciám ako je digitálny zoom, vstavaný reproduktor aj mikrofón, podpora hlasových asistentov (Google, Amazon) či podpora všetkých operačných systémov.

V článku sme sa pozreli na funkcionality súčasných kvalitných IP bezpečnostných kamier / kamerových systémov. Ak potrebujete poradiť, aký typ kamery by bol pre vaše potreby vhodný a pomôcť s výberom konkrétneho modelu, zodpovedajúceho vašim požiadavkám, obráťte sa na nás. Veľmi radi vám pomôžeme.

Chcem kamerový systém od profesionálov

Kontakt

Kamerové systémy

20. 1. 2022

Zdielať článok

newsletter

Buďte informovaní o najnovších bezpečnostných riešeniach