Blog / Zabezpečovacie systémy /

Vyberáte alarm do domu? Poradíme vám, na čo si dať pozor

Zabezpečovacie systémy

19. 1. 2022

Vyberáte alarm do domu? Poradíme vám, na čo si dať pozor

Moderný zabezpečovací systém (alarm do domu) vám poskytne ochranu, na ktorú sa budete môcť spoľahnúť počas celého roka. Spoľahlivo zabezpečí váš majetok aj rodinu pred zlodejmi, ale aj pred inými škodami ako požiar či vytopenie. Predpokladáme, že keď ste sa dostali na tento článok, kúpu vhodného alarmu do domu zvažujete. Možno stojíte pred otázkou, aký si vybrať? Presne odpoveď na ňu vám chceme uľahčiť.

Aký objekt potrebujete ochrániť - Alarm do domu?

Je iné, ak idete riešiť zabezpečenie paneláku a iné, keď potrebujete ochrániť rodinný dom. My sa v dnešnom článku zameriame na rodinný dom. V prípade domu je potrebné brať do úvahy počet vstupov do objektu, ktorými by sa prípadný zlodej mohol dostať dnu. Od tejto veci sa následne odvíja typ alarmu, ktorý bude pre vás najvhodnejší. Určite odporúčame alarm (jeho detektory) umiestniť do všetkých miestností či častí domu, ktoré chcete ochrániť (garáž, rôzne miestnosti domu, záhradný domček,…). Následne môžete deaktivovať tie, v ktorých sa pohybujete počas dňa a aktívne nechať tie, ktoré nemáte na dosah, resp. do ktorých tak často počas dňa nechodíte.

Na čo si dávať pri výbere alarmu do domu pozor

Jednou z dôležitých funkcií alarmu do domu je nočný režim, ktorý vašu rodinu ochráni aj počas spánku. Dnešné moderné technológie alarmov však dokážu oveľa viac, ako len ohlásiť narušenie objektu (či cez deň, alebo v noci). Preto by ste sa pri kúpe mali rozhodovať aj na základe ich funkcionalít, akými sú napr. detektor úniku plynu, požiarny detektor, zápalový detektor či „panic tlačidlo“, ktoré po stlačení privolá pomoc.

Súčasné domové alarmy majú v sebe smart technológie, vďaka ktorým dokážete ovládať kúrenie v dome, rozsvietiť svetlo na chodbe či zapnúť zavlažovací systém aj na diaľku prostredníctvom mobilného telefónu.

Smart technológia od JABLOTRONU

Jedným z najmodernejších zabezpečovacích systémov na trhu je ten od značky JABLOTRON, konkrétne alarm do domu JABLOTRON 100. O kvalite tejto značky a prečo si zvoliť ochranu práve pod jej krídlami sme písali v samostatnom článku. Okrem toho, že ich alarmy sú kvalitné, intuitívne na ovládanie a inovatívne, všetky funkcie od spustenia podlahového vykurovania, cez ventiláciu domu, až po otvorenie garážových dverí či zapnutie svetiel na prístupovom chodníku, môžete ovládať na diaľku prostredníctvom aplikácie.

Ovládanie alarmu je veľmi jednoduché, je to akoby ste pracovali s klávesnicou. V alarme je dostupná kompletná história udalostí, možnosť zobrazenia fotorafií z detektorov miestností či sledovanie teploty či spotreby energií.

V našej spoločnosti sprostredkovávame kúpu a montáž alarmu do domu od spoločnosti JABLOTRON, ktorá dokáže váš domov prvotriedne ochrániť. Okrem vyššie spomenutých funkcionalít sa v tomto zabezpečovacom systéme skrýva oveľa viac. Ak máte záujem o ďalšie informácie, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám na všetko odpovieme.

Chcem zabezpečovací systém od profesionálov

Kontakt

Zabezpečovacie systémy

19. 1. 2022

Zdielať článok

newsletter

Buďte informovaní o najnovších bezpečnostných riešeniach